Klinik Psk. Esra VATANSEVER

HAKKIMDA


Lise eğitimini Bursa Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra tam burslu olarak girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimini onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde şiddet gören kadın ve çocuklarla çalışmış, anne-çocuk iletişimi ile ilgili çeşitli seminerler vermiştir.

Lisans stajını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul’da Bostancı Doğa Koleji’nde psikolog olarak çalışmış, ilköğretim öğrencileri ve ailelerine psikolojik danışmanlık yapmıştır.

Yüksek Lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Yüksek Lisans eğitimi süresince özel bir okul öncesi eğitim kurumunda psikolog olarak görev yapmıştır. Yine aynı dönemde Marmara Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde Prof. Dr. Kemal Kuşçu önderliğinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde (DUPEM) 1 sene boyunca 322 saat süpervizyon alarak ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Yetişkin Kliniği’nde staj yaparak yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R), Rorschach (Exner) ve Minnesota Mültifaz Kişilik Envanteri (MMPI) testlerinin uygulama ve yorumlama eğitimlerini almıştır.

Yüksek Lisans eğitimi sonrasında 2010 yılından 2013 yılının ilk yarısına kadar İstanbul Tuzla Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmış, haftada 30 saat çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir. 2011- 2014 yılları arasında Avrupa Aile Terapisi Eğitim Enstitüleri Birimine (EFTA –TIC) tam üye Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü bünyesinde, Kanada Satir Pasifik Enstitüsü(Satir Institute of the Pacific) ile ortak yürütülen 3 yıllık Virginia Satir Sistemik Dönüşümsel Aile Terapisi Eğitimi’ni tamamlamistir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.